Dźwirzyno z nagrodą za najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu Zachodnim

Nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wygrało w kategorii „przestrzeń publiczna”. W ocenie konkursowego jury obiekt wraz z zagospodarowanym otoczeniem to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie.

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w regionie odbywa się od ponad dekady. Jego główny cel to wspieranie dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej województwa. Pod uwagę brana jest również promocja Pomorza Zachodniego.

W poniedziałek 14 listopada pamiątkową tablicę z brązu oraz statuetkę odebrała odebrała zastępczyni wójta gminy Kołobrzeg Katarzyna Janicka-Golonka.

„Gminie Kołobrzeg udało się stworzyć świetny produkt turystyczny. To atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. To też ukoronowanie wieloletniej działalności żeglarskiej lokalnej społeczności skupionej w Dźwirzynie. Cieszę się, że w realizacji inwestycji pomogły eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego” – podkreśliła, wręczając nagrodę członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *