Ta firma od siedmiu lat staje na podium najlepszych pracodawców w Polsce

W badaniu ocenia się 20 kategorii, takich jak strategia biznesowa, strategia zarządzania ludźmi, szkolenia i rozwój, well-being, pozyskiwanie talentów czy proces wdrażania nowych pracowników. JTI Polska osiągnęła średni wynik we wszystkich kategoriach na poziomie 98,06 proc, przy czym aż w 13 z nich uzyskała 100 proc.

„Badanie potwierdza, że kandydaci już od momentu rekrutacji mogą liczyć na najwyższe standardy organizacji: trafiają do silnej i stabilnej firmy o wysokiej kulturze etycznej. Co równie ważne, zatrudnione osoby otrzymują regularne wsparcie w rozwoju zawodowym, czy to przez szkolenia, czy możliwość pracy w zagranicznych oddziałach firmy. Tylko w latach 2020-2022 wydaliśmy na rozwój pracowników blisko 20 mln złotych. Staramy się również zapewnić konkurencyjne warunki zatrudnienia” – mówi Magdalena Kłosińska, dyrektor działu People&Culture w JTI Polska.

Proces oceny firm, dokonywany przez polskich i zagranicznych audytorów, trwa kilka miesięcy. W tym czasie firma odpowiada na ponad 400 pytań i musi wykazać się najwyższymi standardami w zakresie zarządzania ludźmi.

„JTI Polska już od 2009 r. znajduje się w gronie najlepszych pracodawców, wtedy po raz pierwszy uzyskaliśmy tytuł Top Employer Polska. W tamtym czasie zatrudnialiśmy ponad 750 osób, a nasz udział w rynku papierosów był na poziomie 8 proc. Dzisiaj mamy blisko 30 proc. udziałów, a dla JTI pracuje w Polsce prawie 3,2 tys. ludzi: w największym światowym centrum produkcyjnym JTI pod Łodzią, w strukturze handlowej i w nowo utworzonym Globalnym Centrum Usług Biznesowych w Warszawie – podkreśla Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska. – Od 2008 r. zainwestowaliśmy w Polsce ponad 1 mld dolarów. W ostatnich trzech latach, mimo wielu wyzwań, nie przestaliśmy zatrudniać ludzi i inwestować w nich, co wiele mówi o naszej polityce pracowniczej” – dodaje.

Firma jest doceniana także poza Polską. Ma tytuł Top Employer Europe i jest w gronie 15 międzynarodowych firm, które otrzymały wyróżnienie Top Employer Global, co oznacza, że każda jednostka firmy na świecie spełnia najwyższe standardy HR.

O JTI Polska

W 2007 r. JTI przejęło brytyjską Grupę Gallaher, do której należały zakłady wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie k. Łodzi. Od 2008 r. firma działa pod nazwą JTI Polska i jest dziś drugim największym graczem w branży tytoniowej w kraju w kategorii papierosów (z udziałem w rynku blisko 30 proc.) oraz liderem w kategorii tytoni do palenia (ponad 35 proc. udziałów).

Wartość inwestycji JTI w Polsce przekroczyła 1 miliard dolarów. W Starym Gostkowie (woj. łódzkie) znajduje się największe na świecie centrum produkcyjne JTI, skąd 80 proc. produkcji trafia na eksport do ponad 70 krajów. W 2019 r. firma utworzyła w Warszawie Globalne Centrum Usług Biznesowych, które obsługuje JTI na całym świecie w obszarze finansów, kwestii prawnych, zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu czy globalnego łańcucha dostaw. Łącznie JTI zatrudnia w Polsce 3,2 tys. osób.

O JTI

JTI (Japan Tobacco International) to międzynarodowa firma tytoniowa działająca w ponad 130 krajach. Siedzibą JTI jest Genewa (Szwajcaria). JTI zatrudnia na całym świecie ponad 48 tys. osób i przez dziewięć ostatnich lat była wyróżniana nagrodą Global Top Employer przyznawaną najlepszym międzynarodowym pracodawcom. Więcej na: www.jti.com.

O Instytucie Top Employers (Top Employers Institute)

Instytut Top Employers to międzynarodowa organizacja, specjalizująca się w wyróżnianiu najlepszych praktyk w zarządzaniu ludźmi. Pomaga w rozwoju dobrych praktyk, by ulepszać środowiska pracy. Dzięki programowi certyfikacji, firmy mogą zweryfikować swoje praktyki HR i zdobyć uznanie jako „pracodawca z wyboru”. Instytut Top Employers powstał 30 lat temu i od tego czasu certyfikował 2053 organizacje w 121 krajach. Wyróżnione firmy mają pozytywny wpływ na życie ponad 9,5 miliona pracowników na świecie.

KONTAKT:

Agata Kwiek-Rimer

Kierownik ds. korporacyjnych i komunikacji

JTI Polska

tel. +48 882 925 713

e-mail: agata.kwiek-rimer@jti.com

Źródło informacji: JTI Polska

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *