Zduńska Wola: Idziemy na pasaż?

Przestrzeń wykreowali sami mieszkańcy. Urząd prosił ich o wypełnianie ankiet. W badaniu udział wzięło ponad trzysta osób.  – Głos mieszkańców był dla nas kluczowy przy projektowaniu nowego pasażu. Większość chciała, aby było to miejsce pełne zieleni, obfitych nasadzeń i wygodnych ławek z klimatycznym ulicznym oświetleniem – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Znikną stare pawilony handlowe, które pamiętają jeszcze schyłek dwudziestego wieku. W ich miejscu zainstalowany zostanie nowoczesny obiekt handlowo-usługowy. Po przebudowie Aleja będzie przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziecięcymi wózkami czy mieszkańców chodzących z balkonikiem.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby zagospodarować na nowo ten fragment miasta. Tak, żeby nie zatracił swojego kameralnego uroku, ale jednocześnie był nowoczesny i przyjazny. Mamy gotowy projekt i zgody budowlane. Jeśli tylko w przyszłym roku wystartują pierwsze konkursy na dofinansowanie, to jesteśmy przygotowani do składania wniosków – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Dokumentację wykonała łódzka firma StreetCraft.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *